Update cookies preferences

Meme büyütme için en iyi kesi hangisidir?

Hakkında Bilmeniz Gereken Dört Tip Meme Büyütme Kesisi

Meme büyütme ameliyatını düşünürken birçok kararla karşı karşıya kalacaksınız. Sonuçta, tıbbi bir müdahale yaptırmaya karar vermek çok düşünmeyi gerektirir. Bu nedenle, bu yolculuğa başlamadan önce çok iyi bilgilendirilmiş olmanız çok önemlidir; bu kendinizi çok daha güvende hissetmenizi sağlayacak ve beklentilerinizi potansiyel sonuçlarla kesinlikle uyumlu hale getirecektir. Kararlardan bazıları implantın boyutunu, şeklini, dokusunu... ve kesi türünü seçmeyi içerir.

Şu anda, meme büyütme ameliyatı için birkaç farklı kesi türü vardır, ancak bunlardan üçü daha yaygın olarak kullanılmaktadır. En yaygın üç insizyondan ikisi olan periareolar ve meme altı insizyonları genellikle silikon meme implantları için kullanılan ve çoğu cerrahın iyi bildiği insizyonlardır.

Bu blog yazısında her birini açıklayacağız, böylece konsültasyon ameliyatınız öncesinde genel bilgilere sahip olacaksınız. İlk meme büyütme konsültasyonunuz sırasında, Plastik Cerrahınız her birini derinlemesine inceleyecek ve hedefinize, yaşam tarzınıza, vücut tipinize ve tıbbi geçmişinize bağlı olarak meme ameliyatınız için hangi kesinin en iyisi olduğunu değerlendirecektir.

İdeal insizyonun mevcut olmadığını anlamak çok önemlidir. Hepsinin vücut anatomisine, doku özelliklerine ve hatta prosedür için seçilen implant türüne bağlı olarak artıları ve eksileri vardır.

Meme büyütme ameliyatı için dört tip kesi:

  • Meme Altı İnsizyonu

Meme altı kesisi, meme büyütme ameliyatı için en yaygın olanıdır ve aynı zamanda en çok yönlü olanıdır. Memenin altındaki deri kıvrımına yerleştirilir ve bu da genellikle çok iyi gizlenmesini sağlar.

Bu kesi aynı zamanda implantın güvenli bir şekilde yerleştirilmesini sağlar, çünkü cerrah memeye çok yakın çalışabilir ve büyük bir görünürlük ve hassasiyet sağlar. Gelecekte emzirmeyi düşünen kadınlar veya gözyaşı damlası şeklindeki implantlar olarak da bilinen anatomik implantlar isteyenler için harika bir seçenektir. The MatrixMatrix™  veya bizim CoGelCoGel™  GC Aesthetics® implantı.

  • Periareolar İnsizyon

Bu kesi meme ucunun etrafındaki daha koyu renkli deri olan areola etrafına yerleştirilir. Bu tür bir kesi, ameliyat sırasında implantın yerleştirilmesi sırasında daha iyi hassasiyet sağlar çünkü kesi noktası nihai implant konumuna çok yakındır. Bunun iyi artıları vardır; Plastik Cerrahın kanamayı kontrol etmesini kolaylaştırır ve çok iyi gizlenebilen ve neredeyse görünmez olan küçük bir yara izi bırakır.

Bununla birlikte, bu tür bir kesinin dezavantajı, ameliyat sırasında süt kanallarının kopması veya enfekte olması olasılığı nedeniyle kapsül kontraktürü riskinin daha yüksek olmasıdır; bu da gelecekte memenin sertleşmesine ve/veya emzirme zorluklarına yol açabilir.

  • Transaksiller İnsizyon

Meme büyütme ameliyatı için üçüncü en yaygın kesi Transaksiller kesidir. Bu kesi koltuk altından yapılır ve Plastik Cerrah buradan implantı düzgün bir şekilde yerleştirmek için yağın içinden bir kanal oluşturur.

Bu kesi, ameliyattan sonra görünür bir yara izi bırakmaması ile bilinir ve salin dolgulu implantlar için mükemmel bir seçenektir. Ancak büyük bir dezavantajı, kesi implant yerleşiminden ve meme cebinden çok uzakta olduğu için implant yerleştirilirken zorluklar yaşanabilmesidir. Ayrıca, bu kesi ile silikon jel protezlerin kullanılmasının genellikle güvenli olmadığını da belirtmek önemlidir. Silikon jel implantları düşünüyorsanız, diğer insizyon seçeneklerini değerlendirmenizi ve GC Aesthetics® kapsamlı meme implantı portföyüne göz atmanızı öneririz. 

  • Transumbilikal İnsizyon

Meme büyütme ameliyatı için son ve muhtemelen en az yaygın olan kesi Transumbilikal kesidir. Bu, göbek deliğine yakın göbek deliğinde bir kesiden oluşur ve buradan salin implantlar bir endoskop kullanılarak yerleştirilir. Bu da başka bir salin dolgulu implant kesisidir.

Bu teknik sıklıkla kullanılmaz veya kolayca tavsiye edilmez, çünkü prosedür meme cebinden yakından çalışmaya izin vermediğinden ameliyata çeşitli komplikasyonlar getirebilir.

Bu blog yazısının meme büyütme ameliyatının en önemli faktörlerinden birini daha iyi anlamanıza yardımcı olmasını umuyoruz.  Bu blog bir rehber olarak kullanılmalıdır ve bir Plastik Cerrahın konsültasyonunun yerini almaz, çünkü Cerrah vücut tipinizi, yaşam tarzınızı, ideal hedefinizi ve tıbbi geçmişinizi göz önünde bulundurarak hangi kesinin sizin için en iyisi olduğunu belirleme becerisine sahip olacaktır. 

GC Aesthetics® 40 yılı aşkın süredir dünya çapında kadınlara güvenilir, emniyetli ve etkili meme implantları sunmaktadır. Kapsamlı meme implantı portföyümüz hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edin ve bugün bir Plastik Cerrah ile ilk konsültasyonunuzu organize etmek için daha bilinçli hissedin.

GC Aesthetics®️, A Confident Choice for Life™️

Kaynaklar:

 

Sizin İçin Önerilenler

İpuçları & gerçekler

İçe dönük meme başı nedir?

Daha Fazla
İpuçları & gerçekler

A'dan D'ye ve Ötesine: Doğru Meme İmplantı Boyutunu Seçmenin Bilimi

Daha Fazla
İpuçları & gerçekler

Meme büyütme için en iyi kesi hangisidir?

Daha Fazla