Update cookies preferences

Estetik Meme Ameliyatı

Sizin vücudunuz, sizin seçiminiz. Meme Büyütme, meme implantlarından daha fazlasıdır, kendiniz hakkındaki görünümünüzü ve hislerinizi değiştirmekle ilgilidir. GCA® ile prosedür ve seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Türler
İnsizyon
Yerleştirme
Meme Büyütme

Büyütme mamoplastisi olarak da adlandırılan bu işlem, memelerinizin boyutunu artırmak için meme implantlarının veya yağ transferinin kullanılmasını içerir. Bu prosedür aynı zamanda kilo verme veya hamilelik sonrası kaybedilen meme hacmini geri kazandırabilir, daha yuvarlak bir meme şekli elde edebilir veya doğal meme boyutu asimetrisini iyileştirebilir.

Meme Küçültme

Redüksiyon mammaplasti olarak da bilinen meme küçültme, vücudunuzla daha orantılı bir meme boyutu elde etmek ve aşırı büyük memelerle (makromasti) ilişkili rahatsızlığı hafifletmek için fazla meme yağını, glandüler dokuyu ve cildi çıkarmak için yapılan bir prosedürdür.

Meme Dikleştirme

Mastopeksi olarak da bilinen bu işlem, fazla deriyi çıkararak ve yeni meme konturunu yeniden şekillendirmek ve desteklemek için çevredeki dokuyu sıkılaştırarak yapılan bir işlemdir.

Ameliyattan kaynaklanacak herhangi bir yara izinin tam yerini cerrahınızla görüşmeniz önemlidir. Meme büyütme sırasında cerrah üç olası kesiden birini kullanacaktır:

Transaksiler İnsizyon

Trans-aksiller kesi ile implantlar koltuk altındaki bir kesiden yerleştirilir.

Periareolar İnsizyon

Peri-areolar kesi ile yara izi areolanızın etrafında olacaktır. Bu kesi, areola kenarındaki renk değişikliği ile bir dereceye kadar gizlenir.

Meme altı Kıvrımı

Meme altı kesi ile, yara izi memenizin altındaki meme altı kıvrımında yer alacaktır. Bu kesi memenin hafifçe düşmesiyle gizlenir.

Meme implantlarının hassas yerleşimi hakkında cerrahınızla ayrıntılı olarak konuşun. Sonuçlardan nihai olarak daha mutlu olabilmeniz için hangi seçeneklere sahip olduğunuzu bilmek isteyeceksiniz. İmplantların yerleştirilmesi çoğunlukla meme dokunuzun yoğunluğuna bağlıdır. Cerrahınız ve siz, vücudunuza ve beklenen sonuca göre aşağıdakiler arasında seçim yapabilirsiniz:

Subglandüler Yerleştirme

Meme implantı pektoral kasın üzerine ve meme dokusunun arkasına yerleştirilir. Daha kısa bir iyileşme ve daha kısa bir ameliyatla sonuçlanabilir.

Subfasyal Yerleştirme

Burada implant prepektoral fasyanın altına ve pektoral kasın üstüne yerleştirilir. Çok zayıf ve atletik hastalar için en çok önerilen yöntemdir.

Submusküler Yerleştirme

İmplantlar kısmen veya tamamen pektoral kasın altına yerleştirilecektir. Bu teknik doğal sonuçlar sunar ve genellikle daha küçük memeleri olan kadınlar içindir.

Dual Plane Yerleştirme

Bu yerleştirme ile pektoralis kası kesilir, kaldırılır ve implant kasın altına yerleştirilir, bu da meme implantlarının daha fazla yumuşak doku ile kaplanmasını sağlayarak sonuçlarınızı daha doğal hale getirir.

İşlem sırasında ne beklemeliyim?

Siz ve cerrahınız ameliyattan önce anestezinize, kesinize, meme implantlarınıza ve yerleştirmenize karar verdiniz.

Ameliyatınız gerçekleştiğinde, acil bir durumda sizinle ilgilenmek için her türlü imkana sahip sertifikalı bir hastane olduğundan emin olun. Bu pek olası değildir, ancak tedbirli ve güvenli olmak daha iyidir.

Anesteziniz etkisini gösterdiğinde, Plastik Cerrahınız meme implantlarını yerleştirmek için kesi yapacaktır.

Cerrahınız implant tipine, büyütme derecesine ve vücut tipinize bağlı olarak implantları yerleştirecek ve konumlandıracak ve kesileri kapatacaktır. Anında sonuçları göreceksiniz, ancak nihai sonuçlar 3 ay sonrasına kadar ortaya çıkacaktır. Rahatınız için ameliyat sonrası sütyen kullanmayı unutmayın.

İlave yardımcı belgeler

Safety Brochure
Download
 
Patient Brochure
Download

 

 

Questions?

Check out our FAQs about Aesthetic Breast Surgery

It is important to have an annual breast check-up with your doctor. In addition to this, you should regularly check for any redness or itching on the breast or any swelling or lumps (with or without pain) around your implant. Should you have any worries or concerns, consult your surgeon immediately. There is no reason for you to have a breast implant removed to prevent BIA-ALCL. The risk of BIA-ALCL is very low and no medical authority is currently recommending that implants should be removed.’

The risk of developing BIA-ALCL is extremely low. Indeed the risk of developing BIA-ALCL with GC Aesthetics® textured implants has been calculated to be 0.001% based on annual post-market data (up to the end of 2021 )and there are no reported figures for BIA-ALCL with GC Aesthetics’® smooth implants (0%)

BIA-ALCL is a very rare type of blood cancer and there is a small but increased risk of it developing in women who have received textured surface breast implants. You should regularly check for redness, itching, or any swelling or lumps (with or without pain) around the implant. While it remains unlikely that you have developed BIA-ALCL, these symptoms should always be discussed with your surgeon if you have any worries or concerns. It is important that you look after your breast health regardless of having breast implants.

Your breast implants will need to be replaced during the course of your life. Implants are not lifetime devices and are subject to wear and tear like any other implant device (e.g. tooth fillings, heart valves, hip joints).* *Cohen BE, Biggs TM, Cronin ED, Collins DR Jr. Assessment and longevity of the silicone gel breast implant. Plast. Reconstr. Surg. 1997 May:99(6):1597-601 PMID:9145128®"

It depends if you want them to! Each woman’s body is different, and before and after photos of women who have had breast implant surgery aren’t always representative of what you’ll look like. If you want natural-looking results, make it clear to your surgeon from the outset, and they’ll advise what’s possible.

Breast size and shape should be something to talk about with your surgeon. You’ll also want to discuss whether to use round or anatomical shaped implants and review the many choices of size and weight available. You’ll need to think before your consultation about the shape and overall size that you are seeking, then talk with your surgeon about which implants will get you as close to your desired shape as possible. You should be aware that if you undergo reconstruction to one breast, it will not be identical to your natural breast.

The difference between round and anatomical (teardrop-shaped) implants is that round implants add volume to the upper part of the breast giving a lifted look, while contoured (anatomical) implants give a more discreet look more in-keeping with the natural shape of the breast.