Update cookies preferences

Tüm Meme Rekonstrüksiyonu™

Meme Rekonstrüksiyonu memenin şeklini ve görünümünü eski haline getirir. Mastektomi veya lumpektomi sonrasında meme rekonstrüksiyonunu düşünebilirsiniz, ancak her kadın için karar kişiseldir. GCA®'da bu kararın ne kadar benzersiz ve kişisel olduğunu anlıyoruz, prosedür ve GCA® ile seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Meme Rekonstrüksiyonu Ameliyatı

Nedir?

Meme rekonstrüksiyonu, mastektomiden sonra meme şeklini geri kazandırır ve yeniden oluşturur. Tüm memenin (mastektomi) veya memenin bir kısmının (lumpektomi) alınmasını takiben gerçekleştirilebilir. Amaç, orijinal memenize benzer boyut ve şekilde bir memeyi yeniden oluşturmaktır. Ama iki meme birbirinin aynısı olmayacaktır.

 

Meme Rekonstrüksiyonu Seçenekleri

Meme rekonstrüksiyonuna farklı şekillerde yaklaşılabilir. Mastektomi sırasında (hemen meme rekonstrüksiyonu) veya mastektomiden sonra ayrı bir ameliyatla (gecikmiş meme rekonstrüksiyonu), ameliyattan sonra iyileşme süresine ve gücün yeniden oluşmasına izin vermek için başlayabilir. Bu seçim, kanserin türü ve evresi, kişisel tercih veya tedavi gibi faktörlere de bağlı olduğundan bir cerrahla görüşülmelidir.

Anında Meme Rekonstrüksiyonu
Gecikmiş Meme Rekonstrüksiyonu

 

 Tek Aşamalı Meme Rekonstrüksiyonu

Genel cerrahınız kanserli meme dokusunu çıkardıktan hemen sonra plastik cerrahınız meme implant(lar)ınızı yerleştirecektir. Bu tür bir prosedür, meme başı koruyucu mastektomi geçirdiyseniz, yani meme başı alınmadıysa ve meme derisinin çoğu sağlamsa bir seçenektir.

İki Aşamalı Meme Rekonstrüksiyonu

Bu, meme implantı için göğüs dokunuzda bir boşluk oluşturulması gerektiğinde yapılır.

İlk Aşama:

Cerrahınız bir doku genişletici yerleştirecek ve bir implant için alanı zamanla genişletecektir. Genişleticiyi doldurmak ve cildi germek için düzenli olarak doctorunuzu ziyaret edeceksiniz.

İkinci Aşama:

Genişletici istenen boyut için yer açtıktan sonra, Cerrahınız nihai meme implantını yerleştirmek için bir ameliyat gerçekleştirecektir.

 

Tüm Meme Rekonstrüksiyonu™

GC Aesthetics®'in Yeni Tedavi Standardı

GC Aesthetics® olarak ikinci şanslara inanıyoruz. Meme Rekonstrüksiyonunun içten iyileşmenize yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Bu nedenle, size ve cerrahınıza meme, meme başı-areola, yüz, vücut implantları, cilt genişleticiler ve tamamlayıcı ürünlerden oluşan, acil ve gecikmiş meme rekonstrüksiyonu ameliyatı geçiren kadınlar için en iyi sonucu desteklemek üzere tasarlanmış eksiksiz bir portföy sunmak için Tüm Meme Rekonstrüksiyonu™ konseptini oluşturduk.

 

 

Meme Başı Rekonstrüksiyonu

FixNip™ NRI ile Tanışın

FixNip™ NRI: Meme Başı ve Areola Rekonstrüksiyon İmplantı

Daha Fazlasını Keşfedin

İlave yardımcı dökümanlar

Safety Brochure
Download
 
Patient Brochure
Download
 
FixNip NRI Patient Brochures
Download
 
Luna XT Patient Brochures
Download

 

Sorular?

Rekonstrüktif Meme Cerrahisi hakkında SSS bölümümüze göz atın

Meme rekonstrüksiyonu, mastektomiden sonra meme şeklini geri kazandırır ve yeniden oluşturur. Memenin tamamının (mastektomi) bir kısmının (lumpektomi) alınmasını takiben gerçekleştirilebilir. Amaç, orijinal memenize benzer boyut ve şekilde bir memeyi yeniden yapılandırmaktır. Ancak ikisi birebir aynı olmayacaktır.

Mastektomi, kanserli veya kanser öncesi büyümenin varlığı nedeniyle meme dokusunun tamamen çıkarılmasıdır. Çıkarılan doku miktarı kanserinizin boyutuna ve evresine göre değişir. Daha fazla veya daha az deri ve/veya meme başının da çıkarılması gerekebilir. Belirli koşullar altında, meme kanseri olan kadınlar bir memenin tamamen alınması (mastektomi) ile meme koruyucu cerrahi (lumpektomi) ve ardından radyasyon arasında seçim yapma fırsatına sahiptir. Lumpektomi daha az invaziv bir seçenek olmasına ve birçok kadının bu yolu seçmesine rağmen, lumpektomi ve mastektomi arasında karar vermek nasıl hissettiğinize bağlıdır.

Profilaktik mastektomi, meme kanserine yakalanma riskini azaltmak için bir veya iki memenin alınması ameliyatıdır. Meme kanserine yakalanma riskiniz yüksekse (örneğin, güçlü bir aile geçmişiniz varsa), bu riski azaltmanın olası yollarını araştırıyor olabilirsiniz. Profilaktik mastektomi meme kanserine yakalanma riskini önemli ölçüde azaltabilirken, bu ameliyat aynı zamanda hayatınız üzerinde önemli bir etkisi olabilecek ciddi bir karardır. Cerrahınızla ve aile üyelerinizle riskinizi azaltabileceğiniz farklı yollar hakkında konuşmak için ihtiyacınız olan zamanı ayırın.

Lumpektomi, meme tümörünün ve onu çevreleyen normal dokunun bir kısmının çıkarılmasıdır. Teknik olarak lumpektomi, meme dokusunun bir kısmı alındığı için kısmi bir mastektomidir. Bununla birlikte, çıkarılan doku miktarı büyük ölçüde değişebilir. Cerrahınızdan memenizin ne kadarının alınabileceğini ve ne tür bir yara izi kalacağını anladığınızdan emin olun.